Customer Reviews
     
15% off ALL House Plans Sitewide
15% off ALL House Plans Sitewide
15% off ALL House Plans Sitewide

Code: HONOR
Sale ends midnight 5/29/2026 PST
Filtered on: Modern Farmhouse

Modern Farmhouse Plans

 of 66
Results
Plans
1,569
Exterior
Floor Plan
  • SQ FT
    1,953 ft2
    1
    PLAN 8823 FROM: $1,406.75 $1655
  • SQ FT
    1,990 ft2
    2
    PLAN 6611 FROM: $1,406.75 $1655
  • SQ FT
    1,995 ft2
    2
    PLAN 9421 FROM: $1,466.25 $1725
  • SQ FT
    1,998 ft2
    2
    PLAN 11704 FROM: $1,465.40 $1724
  • SQ FT
    2,000 ft2
    1
    PLAN 11592 FROM: $1,062.50 $1250
  • SQ FT
    2,007 ft2
    1.5
    PLAN 11462 FROM: $1,062.50 $1250
  • SQ FT
    2,079 ft2
    2
    PLAN 1241 FROM: $1,020.00 $1200
  • SQ FT
    2,081 ft2
    1
    PLAN 11586 FROM: $1,062.50 $1250
  • SQ FT
    2,091 ft2
    1
    PLAN 6753 FROM: $1,100.75 $1295
  • SQ FT
    2,105 ft2
    2
    PLAN 11860 FROM: $1,015.75 $1195
  • SQ FT
    2,108 ft2
    1.5
    PLAN 11218 FROM: $1,062.50 $1250
  • SQ FT
    2,179 ft2
    1
    PLAN 10387 FROM: $1,343.00 $1580
  • SQ FT
    2,218 ft2
    2
    PLAN 6685 FROM: $1,100.75 $1295
  • SQ FT
    2,226 ft2
    1
    PLAN 4242 FROM: $1,806.25 $2125
  • SQ FT
    2,244 ft2
    2
    PLAN 2832 FROM: $1,926.10 $2266