20% off ALL House Plans Sitewide
20% off ALL House Plans Sitewide

Code: SAVE20
Sale ends midnight 5/13/2026 PST
Filtered on: North Carolina

North Carolina House Plans

 of 13
Results
Plans
290
Exterior
Floor Plan
  • SQ FT
    3,935 ft2
    1
    PLAN 4480 FROM: $1,032.00 $1290
  • SQ FT
    5,591 ft2
    BED
    6
    BATH
    5.5
    STORIES
    2
    PLAN 8613 FROM: $2,396.00 $2995
  • SQ FT
    2,084 ft2
    1.5
    PLAN 7494 FROM: $1,400.00 $1750
  • SQ FT
    2,065 ft2
    1
    PLAN 4421 FROM: $832.00 $1040
  • SQ FT
    1,725 ft2
    1
    PLAN 3242 FROM: $1,200.00 $1500
  • SQ FT
    2,574 ft2
    2
    PLAN 6343 FROM: $1,576.00 $1970
  • SQ FT
    863 ft2
    1
    PLAN 10964 FROM: $796.00 $995
  • SQ FT
    4,070 ft2
    BED
    5
    BATH
    4.5
    STORIES
    2
    PLAN 1103 FROM: $2,080.00 $2600
  • SQ FT
    2,560 ft2
    1
    PLAN 4316 FROM: $1,076.00 $1345
  • SQ FT
    2,192 ft2
    1
    PLAN 7465 FROM: $1,036.00 $1295
  • SQ FT
    1,531 ft2
    1
    PLAN 6532 FROM: $840.00 $1050
  • SQ FT
    994 ft2
    1
    PLAN 7565 FROM: $684.00 $855
  • SQ FT
    1,600 ft2
    1
    PLAN 7371 FROM: $920.00 $1150
  • SQ FT
    1,942 ft2
    2
    PLAN 1385 FROM: $1,400.00 $1750
  • SQ FT
    2,140 ft2
    1.5
    PLAN 3305 FROM: $1,116.00 $1395
  • SQ FT