20% off ALL House Plans Sitewide
20% off ALL House Plans Sitewide

Code: SAVE20
Sale ends midnight 5/13/2026 PST
Filtered on: Small

Small House Plans

 of 132
Results
Plans
3,149
Exterior
Floor Plan
  • SQ FT
    1,583 ft2
    2
    PLAN 9152 FROM: $1,344.00 $1680
  • SQ FT
    988 ft2
    2
    PLAN 10607 FROM: $796.00 $995
  • SQ FT
    1,500 ft2
    1
    PLAN 11210 FROM: $920.00 $1150
  • SQ FT
    1,590 ft2
    2
    PLAN 6341 FROM: $1,344.00 $1680
  • SQ FT
    320 ft2
    1
    PLAN 1489 FROM: $976.00 $1220
  • SQ FT
    1,100 ft2
    1
    PLAN 6601 FROM: $684.00 $855
  • SQ FT
    1,811 ft2
    2
    PLAN 9686 FROM: $1,380.00 $1725
  • SQ FT
    1,986 ft2
    2
    PLAN 11250 FROM: $1,000.00 $1250
  • SQ FT
    1,794 ft2
    1
    PLAN 8737 FROM: $996.00 $1245
  • SQ FT
    1,529 ft2
    1
    PLAN 3086 FROM: $1,161.60 $1452
  • SQ FT
    1,212 ft2
    1
    PLAN 5011 FROM: $1,208.00 $1510
  • SQ FT
    1,258 ft2
    1
    PLAN 10649 FROM: $780.00 $975
  • SQ FT
    1,243 ft2
    1
    PLAN 11147 FROM: $840.00 $1050
  • SQ FT
    1,838 ft2
    1
    PLAN 11165 FROM: $1,000.00 $1250
  • SQ FT
    1,392 ft2
    1
    PLAN 10509 FROM: $1,036.00 $1295
  • SQ FT
    1,971 ft2