20% off ALL House Plans Sitewide
20% off ALL House Plans Sitewide

Code: SAVE20
Sale ends midnight 5/13/2026 PST
Filtered on: Southern

Southern House Plans

 of 57
Results
Plans
1,361
Exterior
Floor Plan
  • SQ FT
    2,065 ft2
    1
    PLAN 2829 FROM: $1,156.00 $1445
  • SQ FT
    4,490 ft2
    2
    PLAN 3400 FROM: $2,200.00 $2750
  • SQ FT
    1,985 ft2
    1
    PLAN 2732 FROM: $1,252.00 $1565
  • SQ FT
    3,496 ft2
    BED
    4
    BATH
    4.5
    STORIES
    1
    PLAN 12070 FROM: $1,980.00 $2475
  • SQ FT
    2,450 ft2
    2
    PLAN 6899 FROM: $1,600.00 $2000
  • SQ FT
    1,597 ft2
    1
    PLAN 10563 FROM: $1,116.00 $1395
  • SQ FT
    4,345 ft2
    2
    PLAN 2086 FROM: $2,200.00 $2750
  • SQ FT
    4,534 ft2
    BED
    5
    BATH
    4
    STORIES
    2
    PLAN 2084 FROM: $2,200.00 $2750
  • SQ FT
    4,833 ft2
    BED
    4
    BATH
    5.5
    STORIES
    2
    PLAN 2083 FROM: $2,200.00 $2750
  • SQ FT
    1,428 ft2
    2
    PLAN 10643 FROM: $876.00 $1095
  • SQ FT
    2,506 ft2
    1
    PLAN 9413 FROM: $1,196.00 $1495
  • SQ FT
    2,986 ft2
    1
    PLAN 4416 FROM: $1,076.00 $1345
  • SQ FT
    1,472 ft2
    1
    PLAN 10954 FROM: $720.00 $900
  • SQ FT
    3,706 ft2
    BED
    5
    BATH
    5
    STORIES
    2
    PLAN 2101 FROM: $1,980.00 $2475
  • SQ FT
    2,494 ft2
    1
    PLAN 12310 FROM: $1,156.00 $1445